Az utóbbi pár hónapban nagy örömömre olyan cuccokkal bővült a felszerelésem ,amikre régóta vágytam, illetve eddig is nagy szükségem lett volna. Az alapvető elképzelésem az volt, hogy amint lesznek olyan képeim, amik tesztfotónak is megfelelnek, illetve esztétikailag is érdemesek a publikálásra, akkor írom meg róluk a tesztet.
Namost a DA 55-300-ról ez folyamatban is van, de közben bejött a képbe egy kis fókuszkalibrálás, az A 28/2.8 pedig mostanában kicsit háttérbe szorult a sok erdőjárás közepette. Ott ugyanis vagy a tele van fönt, vagy az AT-X Tokina makró.
Makrózni viszont mostanában állványról szoktam, ugyanis végre van állványom: egy Benro A-257 KB-2-es gömbfejjel.
Makrózni viszont mostanában állványról szoktam, ugyanis végre van állványom: egy Benro A-257 KB-2-es gömbfejjel.

Kicsit zsákbamacska volt maga a vásárlás, hiszen eddig nem is láttam élőben semilyen Benro cuccot, kipróbálás nélkül pedig nem szoktam ilyesmit megvenni. Ez egy állványnál fokozottan érvényes, és ha ehhez még azt is hozzáteszem, hogy egy kínai gyártóról van szó... hát... erősen véleményes a dolog. Szerencsére találtam 1 darab tesztet az általam kinézett szettről, ami elég meggyőző volt, a fórumon is lehetett hallani pozitív hangokat és meglehetősen akciós volt az ár, így végülis belevágtam.
A technikai adatoknak mki utána tud nézni két kattintással, így azokat nem is taglalnám. Az állvány anyaga alumínium, karbont majd ha leugrottam kirámolni az OTP-t. A legvastagabb tag szép kalapácslakk festést kapott a két vékonyabbat feketére eloxálták. Ennek tartósságáról nem vagyok meggyőződve, de eddig nem látszik, hogy kopna. A lábak csavarós rögzítésűek és szerencsére por és cseppállóak. Sajnos csak egy kapott szivacsborítást. Szétterpeszteni 3 fokozatban lehet a szokásos reteszgombos módszerrel.



Ilyen súlyoknál már érdemes ballaszt súllyal stabilizálni. Ezt a középoszlop alján lévő fém kampóra akaszthatjuk. Kíváncsiságból utólag lemértem a fotóstáskám, 7,5 kilót mutatott a mérleg.

A KB-2 gömbfej elsőre igen meglepő, gyakorlatilag egy "monstrum" 76 dekájával és az 54 mm-es gömbbel. fejen 3 tekerő található. A legkisebb a vízszintes körbefordulást rögzíti. Segítségnek kapunk mellé egy fokbeosztást is, panorámakép készítésénél gyorsíthatja a munkát. A körbefordulás nincs limitálva.


A gyorscseretalp felfogató részén található a kioldó gomb, illetve egy újabb tekerő. A cseretalp és vele a súlypont ugyanis elcsúsztatható 2,5 cm-t.




Összegzésként: Nagyon masszív, erős, szép kivitelű állvány, jó "extrákkal". Hamar feledteti az emberrel az előítéleteit.
2009. 05.19 Kiegészítés:
E topik szerint a Dynatran, Flashpoint és Induro állványok is mind Benrok.
Az USA-ban akad gond velük (bár tegyük hozzá ez csak 2 eset egy hatalmas piacon):
dpreview poszt: A felhasználó által vett Induro gömbfej frikció része összekaristolta a gömbfejet. A következő darab amire kicseréltette szinténhibás volt, a harmadik lett jó. Az első állvány táskájának szíjai voltak rosszak, a második állványnak pedig a lábával volt vmi gond. Sajnos nem részletezi.
Egy másik fórumon pedig egy szintén Induró és szintén karbon állvány adta meg magát. Sajnos itt a gép is repült. A hozzászólás szerint a karbon állványok középoszlopának talpa alumíniumból van, szemben az alu állványok műanyag talpával. Ezt a talpat pedig csak egy kis ragasztó tartotta a középoszlopban. Miközben a fotós (szerintem felelőtlenül) a vállán vitte az állványra rögzített gépet, az alu talp kijött a középoszlopból és leesett a géppel együtt.
Egy másik komment szerint ez azért történhetett, mert létezik egy eljárás (sajtolás) ami során két alumínium csövet úgy rögzítenek egymásba, hogy az egyiket hevítik, a másikat hűtik, majd egymásba tolják. A hőtágulás miatt amikor kiegyenlítődnek a hőmérsékletek a két elem igen nagy erővel egymásba feszül. A kommentelő szerint lehetséges, hogy Benroék megfeledkeztek arról, hogy a karbon másképp tágul, mint az alumínium.
karbonhoz ragasztani szoktak az elemeket.
VálaszTörléshotagulasos kotest nem hoznak ilyen esetekben letre.